محل تبلیغات شما

هر وقت فوتبال می بینم، اولین سوال پدرم این است که بازی کجا برگزار می شه؟ هنوز جواب اولی را ندادم می پرسه پخش زنده است؟ زنده بودن تصاویر بازی فوتبال که در یکی از دورترین شهرهای ایران، انگلیس، اسپانیا و یا هر جای جهان در حال برگزاری است حتی باعث می شه او نیز من را در دیدن همراهی کند و . اگرچه در زمینه کار با توپ هیچوقت توانایی زیادی نداشتم، ولی از سر دلخوشی هر وقت توپی می دیدم  حس و حال دنبالش دویدن و ضربه زدن بهش در من زنده بود و . اما خیلی وقت است که مهمترین سرگرمی و دلخوشی من تماشای فوتبال و دنبال کردن آن هست به نحوی که بخشی جدایی ناپذیر از زندگی من هست که به سایر بخشهای مختلف زندگی من معنی می دهد و . سالهاست که برخلاف خیلی ها که ذهنشان درگیر فرجام برجام است من بیشتر پیگیر جامها هستم و . تماشای فوتبال و پیگیری مسابقات به خودی خود جذابیت ندارد و چیزی فراتر از خود بازی، آن را جذاب می کند، چیزی شبیه حس تعلق به یک تیم  که باعث می شه هر بازی فوتبال برایم نبرد خیر و شر باشد، خیر آن رضایت من از برد تیم محبوبم و شر آن حس ناخوشایند باخت است و . کمتر کسی می تواند بگوید کی و چرا هوادار یک تیم فوتبال شده است! چون حس هواداری از یک تیم یک دفعه ظهور و بروز نیافته است و جستن بهانه برای عشق کاری عبث و بیهوده است و . فوتبال یک دین خاص و نو در جهان جدید است که به اندازه تیم هایی که وجود دارد می توانیم برای آن فرقه تعریف کنیم و . فرقه هایی که حقانیت خود را در زمین مسابقه نشان می دهند و . همه اینها باعث می شود تا این ورزش چیزی فراتر از فعالیت بدنی و سرگرمی باشد و هواداری از  یک تیم فوتبال چیزی فراتر از پذیرش مذهب باشد!  چیزی فراتر از دوست داشتن آن تیم و طرفدار آن بودن! هواداری با طرفداری متفاوت است! در طرفداری جهت معنی دارد و یک طرفدار یک سری اهداف غریزی را دنبال می کند و وقتی تیمش ببازد شاکی است و در زمان برد شاد می شود و . یک هوادار نه تنها با تیم خود زندگی می کند که در بسیاری مواقع آن تیم برای او کل زندگیش می شود! چرا که لحظات خوشی و ناخوشی فرد، اشکها و لبخندها، شعف و غم و همه احساسات  او را شکل می دهد و . وقتی برای سومین بار متوالی پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر برد، این سوال در ذهنم شکل گرفت چرا پرسپولیس؟ از کی و چگونه هوادارش شدم و جواب به این سوالات مثل این است که بخواهم برای زیبا بودن یک گل رز توجیه بیاورم و . اما هوادار بودن مثل زندگی است! زندگی برای هر کس شاید تفاوتهایی با دیگری داشته باشد اما برای تمام کسانی که افتخار زنده بودن دارند فارغ از سن، جنسیت، قوم، نژاد، محل زندگی، سطح تحصیلات، جایگاه اجتماعی و زندگی وجود دارد و برای  هر کس که زنده است، زندگی با همه پستی و بلندی، فراز و فرود، زشتی و زیبایی، خوشی و ناخوشی، شادی و غم، نفرت و عشق و نبودن و بودن هایش جریان دارد و . هوادار هم اگرچه همیشه دوست دارد تیمش به بهترین ها دست یابد، اما باخت و ناکامی ها، او را از هواداری تیمش دور نمی کند و .

چو خیال شدم از خیال تو ...

نداشتن تنها راه از دست ندادن است ...

سایه‌ای از نیمه‌ی پنهانی خویشم، تصویر هزار آینه حیرانی ...

فوتبال ,تیم ,یک ,زندگی ,زنده ,کند ,است و ,است که ,فراتر از ,کند و ,دارد و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شهید حاج قاسم سلیمانی فروشگاه اینترنتی